تست های کوررنگی

تست کوررنگی ایشی هارا

این تست توسط پروفسور Shinobu Ishihara در دانشگاه توکیو برای تشخیص کوررنگی ساخته شده است. با شروع تست شما تصاویری پر از نقطه های رنگی میبینید که اعدادی در آنها نوشته شده است و گزینه هایی در زیر عکس قرار داده شده. از بین گزینه ها عددی را که دیده اید انتخاب کنید و روی دکمه "بعدی" کلیک کنید. این کار را تا آخر ادامه دهید تا نتیجه تست شما مشخص شود.

هزینه تست 19 هزار تومان می باشد که در پایان تست دریافت می شود

تست کوررنگی شکل های هندسی

تست HRR و یا تست کوررنگی اشکال هندسی، با استفاده از شکل های هندسی ساده، یکی از معتبرترین تست های کوررنگی است که قادر به تشخیص هر دو نوع کوررنگی قرمز-سبز و آبی-زرد می باشد. علاوه بر بزرگسالان این تست مناسب برای کودکان و افرادی است که نمی توانند اعداد را به راحتی بخوانند.

هزینه تست 19 هزار تومان می باشد که در پایان تست دریافت می شود

تفاوت تست ایشی هارا و شکل های هندسی

تست ایشی هارا یکی از قدیکمی ترین تست های کوررنگی است که بسیار شناخته شده تر از دیگر تست های کوررنگی می باشد. با این تفاوت که تست شکل های هندسی علاوه بر مناسب بودن برای بزرگسالان، مناسب کودکان و افرادی که توانایی خواندن ندارند نیز می باشد و مهمتر اینکه توانایی تشخیص کوررنگی آبی-زرد را هم علاوه بر کوررنگی قرمز-سبز دارد بر خلاف تست ایشی هارا که فقط کوررنگی قرمز-سبز را تشخیص می دهد .

قبل از شروع تست به نکات زیر توجه فرمایید

• عینک با لنز رنگی به چشم نداشته باشید

• نور صفحه خود را روی ۱۰۰٪ قرار دهید

• در اتاقی با نور طبیعی این تست را انجام بدید

• در بعضی از تصاویر عددی نوشته نشده، گزینه هیچکدام را اتنخاب کنید

• برای اطمینان از درستی نتایج تست کوررنگی، حتما هر دو تست ایشی هارا و شکل های هندسی را انجام دهید. 

 

نحوه انجام تست کوررنگی ایشی هارا

در این تست تصویری به شما نشان داده می شود که با نقطه های رنگی ایجاد شده. عددی به انگلیسی در بین این نقطه ها وجود دارد ( مانند عدد 12 در تصویر زیر). در زیر تصویر گزینه هایی از اعداد مختلف وجود دارد که شما یکی از آنها را باید انتخاب کنید و به تصویر بعدی بروید. بعضی از تصاویر هیچ عددی در آنها نیست و شما باید گزینه هیچکدام را انتخاب کنید که جواب تست شما صحیح باشد.

در پایان تست با توجه به پاسخ های شما نتیجه تست به شما نشان داده می شود.

نحوه انجام تست شکل های هندسی

در این تست تصویری به شما نشان داده می شود که با نقطه های رنگی ایجاد شده. در بین این نقطه ها یک شکل هندسی ساده (مربع، دایره، ضربدر) وجود دارد ( مانند شکلمربع در تصویر بالا). در زیر تصویر گزینه هایی از شکل های مربع، دایره و وجود دارد که شما یکی از آنها را باید انتخاب کنید و به تصویر بعدی بروید. بعضی از تصاویر هیچ شکل هندسی در آنها نیست و شما باید گزینه هیچکدام را انتخاب کنید که جواب تست شما صحیح باشد.

در پایان تست با توجه به پاسخ های شما نتیجه تست به شما نشان داده می شود.

تاثیر کوررنگی بر زندگی افراد

کوررنگی مسله بسیار مهمی در جامعه است و اگر از دوران کودکی تشخیص داده نشود می تواند باعث ایجاد آسیب هایی در طول زندگی فرد کوررنگ شود. با به اشتراک گذاشتن این صفحه شما هم میتوانید در بالا بردن سطح آگاهی جامعه در مورد کوررنگی به ما کمک کنید.
انواع کوررنگی. کوررنگ ها چطور می بینند. علت کوررنگی. شبیه ساز کوررنگی

سوالات متداول

کوررنگی اختلال در تشخیص رنگ ها می باشد. افراد دارای کوررنگی با توجه به نوع کورنگی که دارند در تشخیص بعضی از رنگ ها همواره دچار مشکلاتی هستند. این مشکل تشخیص رنگ معمولا در رنگهای قرمز، سبز، و گاهی آبی یا بنفش می باشد. این مقاله را مطالعه کنید: کوررنگی چیست و انواع کوررنگی

رایج ترین علامت کوررنگی استفاده اشتباه از رنگها و یا نام بردن اشتباه اسم رنگ ها می باشد. برای اطلاعات بیشتر به بلاگ مراجعه فرمایید. این مقاله را مطالعه کنید: کوررنگی چیست و علایم کوررنگی

دو نوع سلول در شبکیه چشم وجود دارند، یکی مسئول تشخیص روشنایی و دیگری مسئول تشخیص رنگ ها می باشد. سلول های تشخیص رنگ، رنگهای قرمز، سبز و آبی را تشخیص میدهند. در صورت وجود نداشتن و یا نزدیکی این سلولهای رنگی به یکدیگر اطلاعات نادرستی به مغز ارسال میشود که این اختلال در تشخیص درست رنگ ها به عنوان کوررنگی شناخته می شود.این مقاله را مطالعه کنید: علت کوررنگی چیست

به علت ژنتیکی بودن اختلال تشخیص رنگ یا کوررنگی، درمانی برای آن وجود ندارد. شاید بعضی از عینک ها به بهبود دیدن رنگ ها کمک کنند ولی باعث دیدن رنگ های جدید نمی شوند. این مقاله را مطالعه کنید: آخرین درمان کوررنگی

برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد کوررنگی لطفا به صفحه کتاب های راهنما مراجعه فرمایید. 

انواع گوناگونی از تست های تشخیص کوررنگی وجود دارد. معروف ترین این تست ها، تست ایشی هارا و تست کورنگی اشکال هندسی می باشند. در وب سایت koorrangi.ir شما می توانید به هردوی این تست ها را به صورت رایگان انجام دهید.

میزان دقت تست های کوررنگی آنلاین: با توجه به متفاوت بودن رنگ ها در گوشی ها و مانیتورهای مختلف،و احتمال خطا در انتخاب جواب تست ها توسط کاربر، این تست نمی تواند مبنای دقیق کوررنگی باشد و برای آزمایشات دقیق شما نیاز به دیدن یک چشم پزشک دارید. 

سلام، من کوررنگی دارم!

تو اینستاگرام من میتونی ببینی زندگی یه آدم کوررنگ چطوری هست و کلی چیز واقعا جالب یاد بگیری. پس یه سر بهم بزن!

سلام، من کوررنگی دارم!

تو اینستاگرام من میتونی ببینی زندگی یه آدم کوررنگ چطوری هست و کلی چیز واقعا جالب یاد بگیری. پس یه سر بهم بزن!

تست های کوررنگی طراحی شده توسط تیم “خانه کوررنگی” به سرپرستی آقای مهندس حسام طاهری

حق انحصاری نشر و پخش و تمام حقوق مادی و معنوی مربوط به محتوای اين پايگاه، از جمله شامل کليه تصاوير، تست های کوررنگی، متون موجود در کتاب های راهنما و فایل های مشخصات و محصولات ، متعلق به سایت koorrangi.ir بوده و مشمول حمايت‌های مقرر در قانون تجارت الکترونيک (مصوب 1382) به ويژه مواد 62 و 74 آن قانون می‌باشد.

wpChatIcon